Aktualności

Od 2008 roku stado simentalskie w Pępowie ukształtowało się na poziomie ponad 400 krów, z wydajnością (osiągniętą w 2021 roku) 8823 kg mleka o zawartości 4,06% tłuszczu i 3,64% białka. SK Pępowo jest największym ośrodkiem hodowli bydła simentalskiego w kraju, a dla stacji inseminacyjnych dużym partnerem w realizacji programu hodowlanego dla tej rasy. Okazało się też poważnym graczem na wystawach hodowlanych - krowy i jałówki ze Stadniny Koni Pępowo corocznie zdobywają tytuły czampionów oraz superczampionów wystawy w Rudawce Rymanowskiej, a uzyskanie przez Rigę 22 oceny Excellent to uhonorowanie tych sukcesów.

Dnia 21.06.2022 roku w Warszawie odbyła się 8 edycja Mlecznej Gali organizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka i pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest to wydarzenie ukierunkowane na promocje polskiego rolnictwa.

Mleczna Gala to także podsumowanie i uhonorowanie ciężkiej pracy, poświęcenia i zaangażowania hodowców w poprzednim roku, którzy w sposób szczególny wyróżnili się na polskiej scenie produkcji zwierzęcej.

Produkcja mleka

produkcja mleka

Od wielu lat oferujemy również najwyższej jakości niezwykle zdrowe i bogate w naturalne minerały i witaminy oraz wysokiej jakości białko - mleko krowie...

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą, chcą skorzystać z naszej oferty lub też chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o naszej Stadninie zachęcamy do kontaktu z nami!

Napisz do nas

Statystyka

Odsłon artykułów:
209503